Sports Schedules and Scores

SPORTS

 

 

Moffat County High 2014-15 Basketball, Wrestling & Swimming Schedules

SoRoCo High 2014-15  Season Basketball Schedule

SoRoCo High 2014-15 Season Wrestling Schedule

Steamboat Springs High 2014-15 Season Boys Basketball Schedule

Steamboat Springs High 2014-15 Season Girls Basketball Schedule

Steamboat Springs High 2014-15 Season Ice Hockey Schedule

Steamboat Springs High 2014-15 Season Wrestling Schedule

Hayden High 2014-15 Season Wrestling Schedule

Hayden High 2014-15 Season Boys Basketball Schedule

Hayden High 2014-15 Season Girls Basketball Schedule

Rangely High 2014-15 Season Wrestling Schedule

Rangely High 2014-15 Season Boys & Girls Basketball Schedule

LSRV High 2014-15 Season Boys & Girls Basketball Schedule

Meeker High 2014-15 Season Boys Basketball Schedule

Meeker High 2014-15 Season Girls Basketball Schedule

Meeker High 2014-15 Season Wrestling Schedule

 

Tuesday, January 27th

In basketball:
The Meeker boys and girls beat Rangely (B= 42-36; G=40-25).
Soroco’s boys and girls beat North Park (B=41-34; G=70-17).

In hockey:
Steamboat fell to Battle Mountain (7-1).

 

Thursday, January 29th

In wrestling:
Moffat County goes to Grand Valley.
Meeker hosts a triangular with Palisade and Hotchkiss at 5.

Friday, January 30th

In basketball:
Moffat County goes to Aspen.  The girls play at 5:30 and the boys at 7.
Steamboat is home against Eagle Valley.  The girls start at 6 and the boys at 7:30.
Little Snake River Valley heads to Rangely.  The girls play at 5 and the boys at 6:30.
Soroco hits the road to Vail Christian.  The girls tip off at 3 and the boys at 4:30.
Hayden hosts Debeque.  The girls play at 5:30 and the boys at 7.

In wrestling:
Rangely heads to Ignacio for a triangular.

In hockey:
Steamboat is home against Summit at 6:30.

In swimming:
Moffat County hosts a meet.

Saturday, January 31st

In basketball:
Steamboat is home against Palisade.  The girls play at 12:30 and the boys at 2.
Little Snake River Valley hosts Manila.  The girls start at 3 and the boys at 4:30.
Meeker heads to Cedaredge.  The girls tip off at 3 and the boys at 4:30.
Soroco hosts West Grand.  The girls play at 1 and the boys at 2:30.
Hayden heads to Vail Christian.  The girls start at 3 and the boys at 4:30.
Rangely is on the road to Plateau Valley.  the girls tip off at 2:30 and the boys at 4.
Moffat County hosts Gunnison.  You can hear those games live on KRAI-FM with the pre-game at 1:45.  The girls tip off at 2 and the boys at 3:30.  You can also listen online.

In wrestling:
Moffat County hosts a triangular with Meeker and Delta attending.
Steamboat heads to Valley High School.
Soroco heads to the Valley Classic at Center at 9.
Rangely goes to a tournament in Ignacio at 7.

In hockey:
Steamboat hosts Resurrection Christian at 5.

Wednesday, February 4th

In wrestling:
Soroco hosts a triangular at 6 with Steamboat and Hayden attending.

Thursday, February 5th

In wrestling:
Soroco goes to Kremmling at 6.

Friday, February 6th

In basketball:
Meeker is on the road to Paonia.  The girls play at 5:30 and the boys at 7.
Soroco heads to Debeque.  The girls start at 4 and the boys at 5:30.
Hayden goes to North Park.  The girls tip off at 7 and the boys at 8:30.
Rangely is home against Cedaredge.  The girls play at 5:30 and the boys at 7.
Moffat County is home against Olathe.  you can hear the games live on KRAI with the pre-game at 5:45.  The girls start at 6 and the boys at 7:30.  You can also listen online.

In wrestling:
Meeker hosts Cedaredge at 7.

In hockey:
Steamboat heads to Cherry Creek at 5:45.

In swimming:
Moffat County goes to the League Championships at Colorado Mesa University.

Saturday, February 7th

In basketball:
Moffat County heads to Basalt.  The girls play at 2:30 and the boys at 4.
Steamboat hosts Delta.  The girls tip off at 12:30 and the boys at 2.
Soroco is home against North Park.  The girls tip off at 1 and the boys at 2:30.
Hayden hosts West Grand.  The girls play at 3 and the boys at 4:30.
Rangely goes to Hotchkiss.  The girls start at 2 and the boys at 3:30.

In wrestling:
Moffat County goes to the Eaton Duals.
Steamboat and Rangely head to the Meeker Duals.
Hayden goes to Center at 9.

In hockey:
Steamboat is on the road to Columbine at 6:15.

In swimming:
Moffat County continues at the League Championships at Colorado Mesa University.